Skupaj 2802031 prikazov
Skupaj 109422 obiskov
Online 7 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!

Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.

Dobrodošli na spletni strani ŠK Branik Maribor!

Sreda, 26. oktober 2016 11:12:15 - Tekmovanja

9. hitropotezni turnir GT 2016 9/10

Predzadnjega hitropoteznega šahovskega turnirja GT 2016 9/10 se je udeležilo kar 41 igralcev. Prvi dve mesti sta po prièakovanju osvojila šahista ŠK Branik Maribor IM Miran Zupe in MK Fjodor Žugaj. Razlike na vrhu so bile tokrat minimalne saj se je v razmaku ene toèke razvrstilo kar sedem šahistov. Tretje mesto je po debaklu na Branikovem ciklusu v ponedeljek tokrat zasedel veteran MK Karl Cojhter, ki je v zadnjem kolu z obilico sreèe premagal Jožefa Kopšeta iz ŠD Ptuj. Le-ta je bil na pragu delitve prvega mesta saj bi z zmago dosegel rezultat kariere na hitropoteznih turnirjih. Tudi èetrto mesto je prièakovano osvojil MK Boris Mitroviè iz ŠD Fram, ki odvisno od razpoloženja posega tudi po prvih mestih.

Tokrat so odlièno šahirali tudi MK Vladimir Kodriè na 6. mestu, veteran Slavko Vizovišek na 10. mestu in Mariborèan, ki živi in dela v Švici Matija Štauber-Štebih na 13. mestu. Od Branikovih igralcev razen zmagovalne dvojice se je tokrat izkazal Franc Zajšek na 20. mestu, ostali Branikovci pa tokrat niso bili razpoloženi. Na turnirju sta razoèarala Vladimir Hevir iz ŠK Gambit na 14. mestu in Denis Šoštariè iz ŠK Maleènik na 26. mestu.

Ponovno so se turnirja udeležili hrvaški šahisti iz Varaždina in Èakovca in kar trije so konèali med deseterico. Zmagovalec prejšnjega turnirja Ratko Novak je bil tokrat osmi, kar pa je posledica tega, da so ga tokrat igralci »poznali« in preseneèenje iz prejšnjega turnirja je izostalo.

V skupni razvrstitvi je na 1. mestu zaèasno veteran MK Cojhter Karl, ki pa bo ga na koncu ciklusa moral prepustiti trenutno drugo uvršèenemu IM Miranu Zupetu v kolikor se bo le-ta udeležil zadnjega turnirja, saj za generalno uvrstitev velja osem turnirjev, kjer pa ima Zupe neulovljivo prednost. Tudi drugo mesto v konèni razvrstitvi je za Cojhterja nedosegljivo saj ima tudi Žugaj skoraj zagotovljeno drugo mesto, seveda èe se udeležil zadnjega turnirja.