September - 2020

NePoToSrCePeSo
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  




Statistika strani...

Skupaj objav 601
Skupaj ogledov 1252103 strani
Oddano glasov 1109

Skupaj 1906946 prikazov
Skupaj 50422 obiskov
Online 3 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!


Impresum

Lastnik:
ŠK Branik Maribor
Odgovorni urednik:
Miran Zupe
Tehnično urejanje:
Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.


Dobrodošli na spletni strani ŠK Branik - Maribor!

 Ponedeljek, 27. julij 2020 11:47:23 - Tekmovanja

6. redni mesečni turnir


Na rednem mesečnem šahovskem turnirju za mesec april 2020 (zaostal turnir zaradi korona virusa) se je zbralo 20 šahistov. To je bil šesti turnir letošnjega ciklusa rednih mesečnih turnirjev tako, da je organizatorju uspelo kljub »koroni« organizirati vse do sedaj zaostale - predvidene turnirje.

Drugič letos je prvo mesto pripadlo FM Draganu Simiču, ki je tokrat vodil od začetka do konca in zasluženo slavil in si »priigral« kar 38 točk FIDE ratinga. Zanimivo, da je vseh šest letošnji turnirjev pripadlo samo domačim šahistom, Supančiču in Simiču po dva in Šoštariču in Francu Virtiču po en turnir.

Tudi 2. mesto je prepričljivo osvojil FM Darko Supančič, kateremu sta vključno s Simičem pol točke odščipnila še MK Boris Mitrovič in Denis Šoštarič. Na 3. mestu se je uvrstil še en domačin Denis Šoštarič, ki je z 12 točkami »plusa« lahko zadovoljen, na 4. mestu pa je pristal veteran Zlatko Krnjovšek, ki je med drugimi uspel remizirati z zmagovalcem in se vrača domov s 43 točkami FIDE ratinga. Še večjo bero FIDE točk kar 55 pa je uspel osvojite Tomaž Kolmanič iz ŠD Fram-a. Kljub solidnemu 6. mestu in 10 točkami plusa je verjetno več pričakoval tudi MK Boris Mitrovič.

Največji osmoljenec turnirja je prav gotovo Dušan Vukmirovič na 8. mestu, ki si je priigral 42 točk minusa, čeprav je pred pričetkom računal na eno od prvih treh mest. Turnirja so se udeležili tudi trije šahisti iz ptujskega konca, Selišek, Kužner in Dominko s tem, da sta prva dva končala med deseterico, razočaral pa je tokrat Darko Dominko.

Ostali šahisti z izjemo Mihe Prevolška, ki je izgubil kar 43 točk so se uvrstili v skladu s predvidevanji. V skupnem seštevku premočno vodi Supančič s 43 točkami pred Simič Draganom z 36.5 točkami in Karlom Cojhterjem z 32.5 točkami. Naslednji turnir za mesec september bo verjetno za vsak slučaj, da ne bo poznejših problemov z »corono « že 28.08.2020.


Tabela stanja po 9. kolih
Rk.-NameFEDRtgPts. TB3
1FMSimic DraganSLO2092847
2FMSupancic DarkoSLO22247.548.5
3-Sostaric DenisSLO20786.548
4-Krnjovsek ZlatkoSLO1814646
5-Kolmanic TomazSLO17375.550
6-Mitrovic BorisSLO19815.546.5
7-Cojhter KarlSLO2041548.5
8-Vukmirovic DusanSRB2119538
9-Selisek LeonSLO1663533.5
10-Kuzner CirilSLO16424.536
11-Vizovisek SlavkoSLO1841444
12-Zvekic HajrudinSLO1790438
13-Flandija ZvonkoSLO1834435.5
14-Dominko DarkoSLO18493.539.5
15-Prevolsek MihaSLO1975347
16-Potrata JankoSLO1608332
17-Grindl DanijelSLO1637331.5
18-Vidonja VladoSLO14892.535
19-Furh IvanSLO15072.532.5
20-Simic Pusnik VitoSLO1468233

Rezultati turnirja na ChessResults.com


Skupna tabela rezultatov ciklusa
Zap.TekmovalecFIDE ELO12345678910Skupaj
1.Supancic Darko22296.008.506.507.007.507.5043.00
2.Simic Dragan20925.505.507.005.005.508.0036.50
3.Cojhter Karl20165.006.005.006.005.505.0032.50
4.Sostaric Denis20477.006.506.506.5026.50
5.Mitrovic Boris19966.505.504.504.505.5026.50
6.Vizovisek Slavko18674.504.504.503.504.0021.00
7.Spelec Darko19465.505.005.504.5020.50
8.Krnjovsek Zlatko18144.504.504.506.0019.50
9.Vidonja Vlado14955.002.003.502.004.002.5019.00
10.Simic Pusnik Vito14584.003.503.502.003.002.0018.00
11.Bajec Tomaz18224.504.504.503.0016.50
12.Virtic Franc Ml.21506.508.0014.50
13.Flandija Zvonko17794.006.504.0014.50
14.Kolmanic Tomaz17374.004.005.5013.50
15.Spacapan Simon20176.006.0012.00
16.Srimf Silvester17844.503.503.5011.50
17.Furh Ivan14874.504.502.5011.50
18.Grindl Danijel15764.503.503.0011.00
19.Vekic Vojko16184.002.004.5010.50
20.Krulic Goran13812.001.504.003.0010.50


Ocena:   Ogledov: 161  Prispeval: Miran Zupe

  5 najvišja ocena!


Komentarji:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!

Strani/stran: 1/1 |< < 1 > >|