Skupaj 2671062 prikazov
Skupaj 105947 obiskov
Online 4 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!

Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.

Dobrodošli na spletni strani ŠK Branik Maribor!

Sobota, 11. november 2017 10:46:26 - Novice

3. memorial Željko Rodek - Varaždin

III. spominski turnir Želimira Rodka, ki je bil v èetrtek v restavraciji "Lav" v Varaždinu, je bil resnièno sreèanje generacij šahovskih navdušencev vseh starostnih skupin in kategorij. Od najmlajših, ki si jih je težko videl, ko so se vsedli za šahovnico, vse do izkušenih igralcev z resnim ratingom. Turnir je imel tudi mednarodni znaèaj, saj so prišli naši prijatelji iz Maribora in okolice, zato je bil turnir bolj zabaven in zanimiv. So zapisali na spletni strani sah-na-sjeveru.com.

Kar šest mariborskih šahistov se je udeležilo 3. memorijalnega turnirja "Želimir Rodek" v Varaždinu, ki se je odvijal v èetrtek, 9.11.2017. Turnir je potekal po švicarskem sistemu devet kol z igralnim èasom 5min+3sec/potezo. Med 44 šahisti so prva tri mesta z enakim številom toèk zasedli domaèini Novak Ivan iz ŠK “Sloboda” Mihovljan, Šegoviè Goran in mariborèanom dobro poznan Novak Ratko.

Na 4. mestu najdemo na turnirju najboljšega "mariborèana" Dušana Vukmirovièa, na 5. mestu Mirana Zupeta, na 8. mestu najboljšega veterana na turnirju Borisa Mitrovièa, na 9. mestu Franca virtièa ml., ter na 18. in 2.0 mestu Vladimira Hevirja in Hajrudina Zvekièa, ki je osvojil 3. mesto med veterani.