April - 2018

NePoToSrCePeSo
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  



Statistika strani...

Skupaj objav 400
Skupaj ogledov 543264 strani
Oddano glasov 640

Skupaj 890641 prikazov
Skupaj 36884 obiskov
Online 5 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!


Impresum

Lastnik:
ŠK Branik Maribor
Odgovorni urednik:
Miran Zupe
Tehnično urejanje:
Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.


Dobrodošli na spletni strani Šahovski klub Branik - Maribor!


Najava turnirjev

19.05.2018 09:30 - Turnir
8. MEMORIJAL JOŽETA ANTOLINCA, Organizator: ŽŠD Maribor, Prometna šola Maribor, 19.5.2018 ob 9:30 uri, sistem: švicar, 9 kol, 10 min

11.05.2018 15:30 - ŠKL
ŠTAJERSKA KADETSKA LIGA 2017/18 - 9/10, 11.5.2018, SGŠ Maribor, ob 15:30 uri, Sistem: švicar, 7 kol, 10 min + 5s

25.04.2018 18:30 - Turnir
FRAMSKI CIKLUS 2018 - 8., Fram, ŠD Fram, klubski prostor, 25.4.2018 ob 18:30 uri, Sistem: švicar, 11 kol, 5 min

24.04.2018 17:30 - Tabor
GT 2018 pospešeno - 2/10, 2000 Maribor, 24.4.2018 ob 17.30 uri, 9 kol, 7 min + 3s

23.04.2018 18:00 - ŠK Branik
ŠK Branik-redni4-2018, Ljudski vrt, 2000 Maribor, 23.04.2018, ob 18 uri, švicar, 9 kol, 10 min


 Četrtek, 14. december 2017 11:24:56 - Mladina

Uspeh branikovih mladincev




Prva z leve - Ela Ušen - druga srebrna medalja v zadnjem tednu.

V Kulturnem domu Kamnica je v ponedeljek, 11.12.2017, v organizaciji ŠRD Zvezdica Maribor v sodelovanju z OŠ Kamnica in ŠD Kamnica potekalo Področno šahovsko posamično prvenstvo osnovnošolcev PC Maribor za šolsko leto 2017/2018.

Tekmovanje je potekalo v naslednjih kategorijah:
- učenke in učenci letnik 2009 in mlajši (D9 oz. F9),
- učenke in učenci letnik 2006 in mlajši (D12 oz. F12),
- učenke in učenci letnik 2003 in mlajši (D15 oz. F15).
Tekmovali so z igranjem 7 kol po sistemu švicar z igralnim časom 15 min na igralca-ko. Trije prvouvrščeni v vsaki kategoriji so prejeli medalje.



Prvi z leve bronasti Bezjak Jaka Gal

Na šolsko državno A prvenstvo so se uvrstili prvi trije do 15 let.
Na šolsko državno B prvenstvo so se uvrstili prvi trije do 12 let.

V tekmovanju je v vseh kategorijah sodelovalo 147 tekmovalcev.

Na tekmovanju so sodelovali tudi naši mladinci oziroma tečajniki Branikove šahovske šole, ki so tekmovali vsak za svojo osnovno šolo. Dosegli so naslednji uspeh:

  • F12 - 3. mesto Bezjak Jaka Gal (2007) s 6 točkami, 5. Godina David, 6. Simič Pušnik Vito, 20. Strelec Maksim, 34. mesto Ušen Urban, 44. Vernik Brlič Nik, v kategoriji je tekmovalo 62 učencev, Bezjak se je uvrstil na Šolsko državno B prvenstvo
  • D12 - 2. mesto Ušen Ela (2006) 4 točke, v kategoriji je tekmovalo 11 učenk, Ela se je uvrstila na Šolsko državno B prvenstvo
  • F15 - 9. Mendek Tim in 19. mesto Bezjak Nejc, v kategoriji je sodelovalo 31 učencev

Rezultati na ŠZS...

Ocena:   Ogledov: 507  Prispeval: Tajnik

  5 najvišja ocena!


Komentarji:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!
 Četrtek, 14. december 2017 10:48:45 - Tekmovanja

Mariborska ekipna liga - 7. in 8. kolo


7. in 8. kolo Mariborske ekipne šahovske lige ni prineslo spremembe na vrhu saj sta obe vodeči ekipi gladko premagali svoja nasprotnika. Potem ko je ŠK Gambit odščipnil točko Adriatic Slovenici 1, je marsikdo pričakoval, da lahko to ponovi tudi v 7. kolu proti vodeči ekipi CŠD, vendar je kapetan ekipe CŠD Vadlja Branko za vsak slučaj angažiral GM Adriana Mihaljščišina tako, da dileme o zmagovalcu ni bilo.

Tudi drugo uvrščena Adriatic Slovenica 1 je gladko odpravila oba nasprotnika, med njimi tudi Adriatic Slovenico 2 tako, da v vodstvu ostaja še vedno z veliko prednostjo dveh »meč« točk CŠD tako, da se z velikim zanimanjem pričakuje 12. kolo, ki bo zaradi praznikov šele 9.1.2018, ko se bosta pomerili vodeči ekipi.

Na visoko 3. mesto se je prebila ekipa Šahohlačnika za katero je zaigral tudi GM Georg Mohr, vendar ni za pričakovat, da bo na tem mestu tudi ostala, saj bo Mohr verjetno odigral le tu in tam kako partijo, kar pa seveda pomeni zdrs na lestvici.

Na visokem 4. in 5. mestu sta še vedno ŠD Messer iz Ruš in Kavarna Art Kamnica s katerima se bo pomerila Adriatic Slovenica 1 v prihodnjem kolu in v primeru pričakovanih rezultatov se lahko na 3. mesto povzpne ekipa ŠD Frama za katero smo napovedovali, da je glavni kandidat za skupno 3. mesto. Adriatic Slovenica 2 je po dveh gladkih porazih zdrsnila na 9. mesto vendar je v prihodnjih kolih za pričakovat boj za uvrstitev med prvih pet ekip.


Ekipna liga Maribor 2018,
Maribor, 5.12.2017

Stanje po 8. kolu

Mesto Ekipa MT Točke SonKM
1 (7) CŠD Maribor 16 27.5 115.0
2 (6) Adriatic Slovenica 1 14 27.5 126.3
3 (9) Šahohlačnik 9 18.5 81.0
4 (4) ŠD Messer SLO 9 17.0 74.0
5 (5) Kavarna Art Kamnica 9 16.5 66.3
6 (10) ŠD Fram 9 16.0 86.0
7 (1) ŠK Gambit 8 15.5 122.0
8 (3) Elektro Maribor 7 11.5 64.0
9 (2) Adriatic Slovenica 2 6 12.0 86.5
10 (11) Telekom 3 11.0 82.0
11 (8) ŽŠK Maribor mladi 3 6.5 25.0
12 (13) ŽŠK Maribor šola 2 7.0 44.0
13 (12) Caoutsaiderji 1 5.5 24.0

Pari 7. kola
1. 15/8 ŠD Messer SLO (4) - (14) PROST 0/0
2. 11.5/6 Kavarna Art Kamnica (5) 3:1 (3) Elektro Maribor 10.5/7
3. 19.5/10 Adriatic Slovenica1 (6) 4:0 (2) Adriatic Slovenica2 12/6
4. 20.5/12 CŠD Maribor (7) 3:1 (1) ŠK Gambit 10.5/6
5. 3.5/1 ŽŠK Maribor mladi (8) 3:1 (13) ŽŠK Maribor šola 6/2
6. 10.5/5 Šahohlačnik (9) 4:0 (12) Caoutsaiderji 5.5/1
7. 9/5 ŠD Fram (10) 3:1 (11) Telekom 10/3

Pari 8. kola
1. 0/0 PROST (14) - (11) Telekom 11/3
2. 5.5/1 Caoutsaiderji (12) 0:4 (10) ŠD Fram 12/7
3. 7/2 ŽŠK Maribor šola (13) 0:4 (9) Šahohlačnik 14.5/7
4. 11.5/6 ŠK Gambit (1) 4:0 (8) ŽŠK Maribor mladi 6.5/3
5. 12/6 Adriatic Slovenica2 (2) 0:4 (7) CŠD Maribor 23.5/14
6. 11.5/7 Elektro Maribor (3) 0:4 (6) Adriatic Slovenica1 23.5/12
7. 15/8 ŠD Messer SLO (4) 2:2 (5) Kavarna Art Kamnica 14.5/8

Rezultati na ŠZS...


Ocena:   Ogledov: 576  Prispeval: Miran Zupe

  5 najvišja ocena!


Komentarji:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!

Strani/stran: 1/1 |< < 1 > >|