November - 2020

NePoToSrCePeSo
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  




Statistika strani...

Skupaj objav 605
Skupaj ogledov 1272764 strani
Oddano glasov 1115

Skupaj 1936171 prikazov
Skupaj 53152 obiskov
Online 3 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!


Impresum

Lastnik:
ŠK Branik Maribor
Odgovorni urednik:
Miran Zupe
Tehnično urejanje:
Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.


Dobrodošli na spletni strani ŠK Branik - Maribor!

Turnirji - kaj, kje in kdaj???

Petek - 16. oktober 2020 - ŠKL
ODPOVEDANO - Štajerska kadetska liga 2020/2021 - turnir 1/8, Srednja gradbena šola Maribor, 16.10.2020 ob 15.30 uri, Švicar, 7 kol, tempo 10 min + 5 sek

Četrtek - 15. oktober 2020 - Turnir
ODPOVEDANO - 9. turnir UKM, 15.10.2020. 17:00, Univerz. knjižnica Maribor, Gospejna 11, Maribor, Švicar, 9 kol, tempo 10 minut.

Torek - 13. oktober 2020 - Naomi Bar
ODPOVEDANO - PJ - Bar Naomi 2020 posp., 8/10, Naomi Bar, 13.10.2020 ob 17.30 uri, Švicar, 9 kol, tempo 10 min + 5sek

Torek - 06. oktober 2020 - Naomi Bar
Ciklus GT 2020 hitropotezni, 8/10, Naomi Bar Maribor, 6.10.2020 ob 17.00 uri, švicar z igralnim časom 5 min + 2 sek

Torek - 22. september 2020 - Naomi Bar
PJ - Bar Naomi 2020 posp., 7/10, Naomi Bar, 22.9.2020 ob 17.30 uri, Švicar, 9 kol, tempo 10 min + 5sek

Rezultati turnirjev od sedaj tudi na Chess-Result.com...


 Torek, 13. oktober 2020 09:58:01 - Tekmovanja

Državna ekipna liga 2020 - komentar


Državna šahovska liga 2020, če jo sploh lahko tako imenujemo, ker so manjkala vključno z lanskim državnim prvakom Ljubljano kar štiri moštva - ŠK Ljubljana (zmagovalec 2019), ŠK KRKA Novo mesto, ŠK Impol Sl. Bistrica in ŠD Domžale (novinec v ligi), se je končalo z zmagoslavjem ekipe ŽŠK Maribora.

Ekipa ŽŠK Maribor je v odsotnosti ŠK Ljubljane videla veliko priložnost - in jo tudi izkoristila, da ponovno osvojijo naslov prvaka, zato so edini v konkurenci šestih moštev pripeljali na tekmovanje najboljšo možno postavo, medtem, ko so druge ekipe na dejstvo, da nobena ekipa ne izpade, varčevale z denarnimi sredstvi za naslednjo sezono in zaradi tega nastopile brez najboljših.

Zmagovalec je bil praktično znan že pred turnirjem tako da 5 zmag v 5 dvobojih ne preseneča nikogar. Tudi 2. mesto je bilo pričakovano, saj se ŠD Radenska iz Murske Sobote redno uvršča med prve 3 ekipe v državi. Tretje mesto je majhno presenečenje ekipe ŠK Žalec za katerega je bilo na papirju »rezervirano 6 mesto«, a jih je presenetljiva zmaga (čeprav le ena) v 1. kolu proti ŠK Braniku pripeljala do zgodovinskega uspeha.

Razočarani so bili v taboru ŠK Branika saj so v tej konkurenci pričakovali precej več. Tokrat v ekipi, ki je bila za razliko od mestnega tekmeca ŽŠK Maribora sestavljena večinoma iz mariborskih šahistov, ni bilo razpoloženega šahista, ki bi »vlekel« ekipo. Peto mesto je zasedla ekipa ŠD Ptuj, ki je sicer poizkušala v prvem delu ojačana s tujci a se ni izšlo.

Zadnje mesto kar je veliko razočaranje za kapetana Sama Štajnerja je zasedla ekipa ŠK Triglav Krško, ki ima v svojih vrstah najboljšega posameznika lige Požuna (4 točke iz 4 partij). Triglav je izgubil prve štiri dvoboje z identičnim minimalnim porazom 2,5:3,5, v zadnjem kolu pa premagali ŠK Žalec s 4,5:1,5 in če bi bilo točkovanje po starem sistemu (šahovske točke) bi pristali kar na 3 mestu.

Liga se je uspešno izvedla kjub načinu gostovanj ob maksimalnem upoštevanju priporočil NIJZ za preprečevanje z okužbo z virusom KOVID19.


4. SK Branik Maribor (RtgAvg:2383, Captain: IM Zupe, Miran / TB1: 4 / TB2: 12,5)
Bo.-NameRtgIFEDFideIDTyp12345Pts.GamesRtgAvgw-wertg+/-
2GMTratar Marko2428SLO14600684-0.500.50.501.552450-0.86 -8.6
4FMTrbojevic Mladen2369CRO14505363-00.51102.5523800.05 0.5
5IMZupe Miran2232SLO14600277S500.50.500-142311-0.58 -5.8
6FMSupancic Darko2267SLO14600773S50----11122780.52 5.2
7FMOsmanbegovic Suad2307SLO14600757S50-0.50.510242251-0.3-6.0
8FMVombek Dani2295SLO14600269S500.50.5100252210-1.03 -20.6
9FMSimic Dragan2191SLO14600803S5000-10.51.542160-0.65 -13.0
10MKVirtic Franc Ml.2113SLO14606429S50--1--1120200.37 7.4
11IISostaric Denis1860SLO14615851-0----012088-0.21-4.2

Tabela stanja po 5. kolu
Rk.Team123456 TB1 TB2 TB4
1ZSK Maribor Poligram44.5453.51021286.5
2SD Pomgrad234.54.53.5717.5239
3SK Zalec1.534.531.5413.5195
4SK Branik Maribor21.51.543.5412.5183.3
5SD Ptuj11.5323.5311163.5
6SK Triglav Krsko2.52.54.52.52.5214.5215.8

Tabela rezultatov - skupaj

Tabela rezultatov - po kolih...


Ocena:   Ogledov: 171  Prispeval: Miran Zupe

  5 najvišja ocena!


Komentarji:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!

Strani/stran: 1/1 |< < 1 > >|